Projekce

Jsme připraveni pro Vás připravit kompletní projekt Vašeho pasivního nebo nízkoenergetického objektu, ať už se jedná o rodinný domek, bytový dům nebo i jiné komerční objekty.

Naše projekční činnost může začít již při výběru vhodného pozemku ke stavbě vaší nemovitosti, zpracovat architektonickou studii, zajistit vypracování územního rozhodnutí.

Projekt pro stavební povolení pasivní stavby řešíme komplexně začínajíce návrhem vhodného založení stavby, řešení výplně otvorů, konstrukčních prvku a skladeb, základní zpracování detailů a řešení maximálně omezující tepelné mosty. Vypracujeme výpočty tepelné náročnosti budovy, energetické bilance. Projekt nadále obsahuje přípojky, kanalizaci,sanitární techniku, návrhy vzduchotechniky, návrh topné soustavy, návrh solárních zařízení, návrh elektroinstalace i variantně slaboproudých zařízení, měření a regulaci a popřípadě návrh tepelných čerpadel nebo fotovoltaické zařízení. Vše se snažíme optimalizovat ke spokojenosti uživatele, zachování co nejnižší energetické náročnosti. Nejlépe navrhnout pasivní stavbu s co nejefektivnějším využitím obnovitelných zdrojů. A za co nejpříznivější ekonomickou zátěž pro Vás investory.

S našimi partnery jsme ochotni dle Vašich představ vyprojektovat pasivní dům jak z klasických masivních zděných materiálů tak i moderní dřevostavby dle vašich představ nebo představ architekta.

Ke stavebnímu povolení dle dohody zpracujeme výkazy výměr pro výběr dodavatele.

Můžeme, Vám poskytnou kompletní autorský dozor při výstavbě vašeho pasivního domu, včetně pomoci při výběru dodavatele, jak jednotlivých technologických celků, tak i kompletní dodávky „na klíč“.

Vaši dokumentaci pro stavební povolení, kterou jste si nechali zpracovat jinou projekční kanceláří či architektem můžeme zkontrolovat popřípadě vypracovat detaily a konstrukční řešení tak aby se Váš projekt mohl realizovat jako dům v pasivním standardu, nebo se k němu aspoň přiblížit.

Můžeme vypracovat kompletní realizační dokumentaci pro vaši realizaci pasivního domu vč. všech detailů, technologických celků a TZB na části popsané výše.

Chcete podrobit Váš objekt rekonstrukci, nebojte se zeptat jak ho z hlediska energetické náročnosti udělat co nejvíce efektivním a snížit jeho náklady na provoz tím, že Vaši rekonstrukci přiblížíte k pasivnímu standardu. I to jsme schopni pro Vás projekčně připravit.

Aby pasivní či nízkoenergetický dům byl opravdu pasivní a nízkoenergetický je třeba studie, projekty a výpočty připravit s mravenčí až puntičkářskou pílí k dokonalosti. To je naše krédo, kterým se chceme řídit při každém námi zpracovaném projektu.

 

Realizace

Naše firma se soustředí na realizace objektu pasivních nebo nízkoenergetických staveb. Ve výstavbě se soustředíme jak na objekty z klasických masivních materiálů tak i moderních dřevostaveb. Výstavba pasivních staveb vyžaduje preciznost ve všech fázích výstavby a to již od založení. Dle perfektně zpracovaného projektu chceme stavět tak, aby jejich kvalita byla na co nejvyšší úrovni. Vyžadujeme po sobě samých, svých zaměstnancích či našich dodavatelích preciznost v každém detailu dodaného do stavby. Nekvalita či částečná kvalita nás neuspokojí.

Ve všech námi realizovaných stavbách provádíme test neprůvzdušnosti budovy, již na úrovni hrubé stavby doloženého měřícím protokolem.

Do všech námi realizovaných pasivních nebo nízkoenergetických staveb umíme dodat a namontovat všechny potřebné systémy TZB jako je, kanalizace, sanitární technika, vzduchotechnika, topná soustava, solární systémy, elektroinstalace, slaboproudé rozvody, tepelné čerpadla, fotovoltaické systémy, to vše naprogramovat, oživit, sladit pomocí vhodného systému měření a regulace. Vše, dle představ a přání Vás investorů. S těmito znalostmi jsme schopni váš pasivní nebo nízkoenergetický dům zrealizovat „na klíč“.

Všechny tyto technologie TZB, můžeme dodavatelsky i montážně poskytnout nezávisle i na jiné objekty, námi stavebně nerealizované. Takže pokud stavíte jakýkoliv objekt a hledáte dodavatele TZB neváhejte a informujte se telefonicky na čísle +420 721 941 027, nebo na našem e-mailu: zkoch@epstavby.cz

Máme také oprávnění k provádění revizí na elektrických zařízeních, ručním nářadí a měření intenzity osvětlení dle platných ČSN.

Jsme oprávněni a proškoleni k servisování, revidování a zaregulování vzduchotechnických zařízení a jednotek firmy Atrea s.r.o.